Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

WALK OFF THE EARTH - Sing It All Away Tour

WALK OFF THE EARTH - Sing It All Away Tour

support: Scott Helman
20.10.15
Praha, Roxy

Fenomén YouTube už vyprodukoval nemálo hvězd. Jednou z nich je i kanadská kapela WALK OFF THE EARTH (zkráceně W.O.T.E.), která díky němu nasbírala po světě miliony fanoušků a jejich videa, ať už předělávek známých hitů (které jsou kolikrát lepší než originály), nebo jejich vlastních písní mají miliony zhlédnutí. Nebylo tedy překvapením, že vstupenky do klubu Roxy, který slaví své dvacáté třetí narozeniny, byly během několika dní vyprodány a vzhledem k výše uvedenému výročí nebylo možné přesunout akci do větších prostor.

Je ovšem otázkou, zda důvodem vyprodání koncertu byla popularita W.O.T.E. v České republice, myšleno u českých fanoušků, anebo velká koncentrace cizinců (znajících W.O.T.E.) v Praze a přilehlém okolí, avšak na kvalitu zážitku z koncertu to nemělo vliv. Člověk už si začíná zvykat, že koncert, který je avizovaný od 19.00 začíná až ve 21.00, protože až v den konání koncertu je odtajněno, že ona sedmá hodina znamená teprve otevření klubu, osmá hodina připadá předskokanovi, který předtím nebyl avizován a až devátá hodina patří hlavním hvězdám. Zapomněl jsem zmínit, že někteří mohli přijít ke klubu už v půl sedmé a to konkrétně ti lidé, kteří si koupili VIP lísky a mohli se setkat s kapelou a později i být s nimi na podiu, ale to předbíhám.

Předskokan písničkář Scott Helman zaujal asi nejvíce kontrastem, kdy svým mladým sladkým hlasem zpíval "Folsom Prison Blues" od Johnnyho Cashe a kdy do jedné ze svých skladeb přidal i část "Champagne Supernova" od OASIS.  Důvod, proč po muzikantovi, který byl na pódiu pouze sám s akustickou kytarou a looperem, trvala přestavba podia a doladění veškerých nezbytností ještě další půl hodiny, byl jednoduchý, WALK OFF THE EARTH chtěli předvést profesionální show.
Několik málo minut po deváté hodině se za velkého aplausu objevila celá kapela v černých mikinách s kapucemi a začala bubenické intro, které přešlo v "Gang of Rhythm", kdy na podiu Gianni s kytarou, začal velikou party. Kdo měl obavu z toho, aby písničky, které člověk zná z YouTube, a které mají nápadité videoklipy, nebyly naživo nudné, ten zůstal stát s otevřenou pusou. Taková pozitivní energie hned na začátku koncertu se jen tak nevidí.

Kapela nezapomněla na cover verze, díky kterým se na internetu proslavila a tedy jako druhou skladbou v pořadí byl hit od Pharella Williamse "Happy". Zvuk nebyl zrovna nejlepší. Na začátku byly dominantní především bicí a hlasy. Občas se dala zaslechnout elektrická kytara, basa nebo klávesy a dechy. O tom, že člověk snad i uslyší ukulele, si mohl nechat zdát. Na to si musel počkat až na poslední písničku. Zvuk se však během večera poměrně zlepšoval. Před "I'll Be Waiting" si Sarah vyzkoušela návštěvníky v Roxy, zda umí zpívat. Stačil jednoduchý popěvek ze skladby "Sing It All Away", aby poznala, že dnes s nimi budou fanoušci zpívat naplno. Tento popěvek byl kapelou použit během koncertu vícekrát a vždy v člověku vyvolal pocit, že možná bude konečně skladba, podle které je pojmenováno album i turné. Kolikrát jsem byl vtipně překvapen, když po tomto popěvku začala úplně jiná písnička. V poslední době je v oblibě nejen u tanečních, ale i popových interpretů využívat ve své muzice vliv country. Někdy se toto spojení povede, někdy ne. V případě "Speeches" platí první možnost, díky velice chytlavému refrénu.

Každý z muzikantů na pódiu vystřídal během koncertu tak v průměru tři až čtyři nástroje a do toho čtyři z nich ještě zpívali. Důležitou součástí jsou i kapelní bedňáci tedy W.O.T.E. CREW u nichž v podmínkách pro přijetí do CREW nejspíše je:

  • postřeh a umění chytat, protože chytnout během vystoupení všechny ty nástroje a to ještě za blikajícího osvětlení, to vyžaduje velkou šikovnost
  • umění hrát minimálně na jeden nástroj, protože nejednou plnil někdo z CREW funkci dalšího hráče v kapele

"Rule The World" dala prostor hlasovému potenciálu čerstvě již dvojnásobné mamince Sarah. Díky vlajícím vlasům z proudění vzduchu, které používá i Steve Vai, byla ještě krásnější než jindy.

Rockový háv velice slušel "Revo", kde ani nevadilo chybějící banjo z originální nahrávky. Lépe než samotná Madonna vystřihla Sarah "Material Girl". Uvidíme, jak se s touto skladbou popere originální interpretka, pokud ji v Praze letos zazpívá.
Z dalších coververzí zazněla vynikající "Little Boxes" původně od Malviny Reynolds.
Oficiální závěr patřil celou dobu zčásti prozpěvované "Sing It All Away".

Pódium potemnělo. Kapela odešla. Zpět se nejdříve vrátil jen Mike "Beard guy" Taylor. Ukázal, jak je jednoduché ovládat dav :). Stačilo, aby zvedl ruce a dav šílel a naopak dokázal pohybem rukou dolů i dav utišit. Jak jednoduché a v jeho podání efektní a vtipné.

Lidé nechtěli nechat WALK OFF THE EARTH jen tak lehce ukončit koncert a za silného prozpěvování refrénu ze "Sing It All Away" se opět kapela vrátila, aby zakončila vystoupení přídavky s "Red Hands" jako první. Poté hra na speciální strunný nástroj The Harpejji, spolu se Scottem Helmanem a skladba "Can't Feel My Face" a přesun k akustické kytaře, kterou obsluhovalo všech pět členů. WOTE začali "Somebody That I Used to Know" (skladba která je na YouTube proslavila), ale nakonec z toho bylo medley více známých skladeb, aby se nakonec skončilo opět se "Somebody That I Used to Know". Závěr patřil Sarah a jejímu ukulele, které bylo konečně slyšet a nemohla to být jiná písnička než "Summer Vibe". Na podiu se objevili všichni členové W.O.T.E. CREW, chůva se starším synem Gianniho a Sarah, ale také fanoušci, kteří měli VIP lístky a mohli se před koncertem s kapelou vyfotit a na poslední písničku být s nimi na pódiu. Zážitek to asi musel být k nezaplacení, ale nám skromným stačilo být pouze v hledišti před nimi. Ne zcela šťastným nápadem se ukázalo vypuštění velkých nafukovacích balonů (velikost jako gymnastický balon) ze sítě u stropu. Tento kousek jistě nepatřil k show kapely, protože zvukař W.O.T.E. se mohl zbláznit, jak zuřivě gestikuloval, když mluvil do vysílačky k technikům na podiu. Samotní W.O.T.E. z nich nebyli nadšeni a soustředili se, aby balóny nezasáhly nástroje nebo mikrofony. Tohle byla snad jediná slabá chvilka v úžasném večeru. Se všemi konfetami a vypouštěnými párami a veškerou parádou kolem ukázali W.O.T.E., jak se dělá show a jak má správně vypadat. Myslím, že hodně kapel by si z nich mělo vzít příklad.

setlist: "Gang of Rhythm", "Happy (Pharrell Williams cover)", "I'll Be Waiting", "Speeches", "Rule The World", "Revo", "Hold On (The Break)", "Material Girl (Madonna cover)", "Home We'll Go", "Shake", "Little Boxes (Malvina Reynolds cover)", "Boomerang","Sometimes", "Sing It All Away", přídavky: "Red Hands", "Peeps One Guitar Medley", "Summer Vibe" 

foto: Klementina Mandić

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nejnovější diskuze

Avishai Cohen & Filharmonie Brno

Lenka Löfflerová anonym
06.12.15 | 19:31:00

RIVER

Mirek anonym
21.11.15 | 12:07:13

Dr. Dre - Compton

Ivoš Otcovský
18.10.15 | 20:43:29

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Jaroslav Burda
16.06.15 | 13:13:52

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Estragon anonym
16.06.15 | 11:30:55

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Cyberolas anonym
15.06.15 | 22:09:18

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Šárka Kindlová anonym
15.06.15 | 21:23:29

Mathias Grassow - Uttarakuru

Acerot anonym
31.01.15 | 11:02:09

Zajímavá "sluchátková" hudba roku...

Štěpán Šimek
15.01.15 | 09:27:18

Zajímavá "sluchátková" hudba roku...

Radek anonym
14.01.15 | 19:57:40

Více

Audio

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR - Godula

Běs
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube