Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

Psiko - Koukám na spoustu různých filmů

Psiko - Koukám na spoustu různých filmů

Franck Sebillaud alias Psiko patří k vycházejícím hvězdám francouzské hardcore elektroniky. Jeho taneční nářezy nenechají chladným žádného fanouška tvrdého tanečního světa. Po návštěvě tohoto frenchcoreového mistra v České Republice jsem jej vyzpovídal

Můžeš nějak vyjádřit své hudební kořeny?

Jsem posluchač! Nemám nějaké hudební vzdělání jako je hra na piáno nebo kytara a tak. Jen poslouchám. Miluju jakoukoli údernou hudbu. Poslouchám mnoho stylů, neskutečný množství různý muziky. A koukám na spoustu filmů (sci-fi, akční, thrillery a různý podivnosti). Všechno tohle sytí mou hudbu. Můžu hrát všechny žánry. Doma hraju drum'n'bass, mainstream hardcore, breakcore, crossbreed nebo elektro. Ale lidi mě chtějí jako frenchcore Dje!

Byl to od začátku hardcore nebo máš i jiné zdroje inspirace?

Ne, na začátku v roce 1997 jsem hrál hardtek a tribe muziku jako byly věci od Spiral Tribe, ale to mě nudilo a kolem roku 1999 jsem narazil na hudbu MICROPOINT. To bylo zjevení! Chtěl jsem dělat tento druh muziky... a nikdy s tim nepřestat. Od roku 1999 do 2004 jsem jenom mixoval a když jsem se potkal s MAISSOUILLE na Teknivalu, rozhodl jsem se tuhle muziku produkovat. Samozřejmě frenchcore, protože to byl (a je) nejlepší styl pro pařbu na party!

Frenchcore má velmi specifický zvuk. Máš rád klasický zvuk holandského tradičního hardcoru? Jaké jsou nejdůležitější rozdíly mezi klasickým gabber soundem (a newstylem) a frenchcorem?

Víš co, tradiční hardcore nebo mainstream nebo newstyle (nevím jestli má smysl říkat tomu newstyle, přeci jen 25 let?), pro mě je to to samý. Ve Francii tomu prostě říkáme Gabber. Pro Francouze to není klasickej hardcore, je to jednoduše holandskej hardcore. Moc to tady nefunguje, sorry!
Pro mě jsou tu mnohé rozdíly (rychlost, melodie, rytmika, tuny kopáků atd.), ale opravdu si myslím, že je to totéž s tímže cílem. Prostě muzika pro tancování a řádění.

Vydal jsi novou desku "Burning Playground". Můžeš nám o ní něco říct?

Je určená pro taneční parket. Nejdřív jsem chtěl udělat tak trochu jiný frenchcore s nějakými dalšími triky, ale některý tracky nefungovaly v DJ setu. A proto jsem se rozhodl udělat album přímo pro DJ sety! Všechny skladby jsou dj-friendly a udělaný, aby z nich lidi šíleli! Znovu tam můžeš najít všechny moje kořeny (výseky z filmů, prvky dubstepu, hlášky z her a podobný věci).

Máš nějaké oblíbené hudební večírky nebo festivaly, které si obzvlášť užíváš?

Samozřejmě miluju hraní na akcích Audiogenic labelu a všechny jejich parties byly boží. Opravdu jsem si užil Winter Conspiracy, když jsem tam hrál v roce 2011. Hodně mě baví hrát v Belgii s FOOTWORKXXX nebo FOORCORE, pokaždý skvělý pařby! A na Čechy se nedá zapomenout, pokaždý, když sem přijedu (poslední září bylo boží). Chtěl bych si zahrát na nějakém větším holandském festivalu a samozřejmě na všech větších festivalech po světě a podporovat frenchcore muziku!

Vydáváš svou hudbu na Audiogenic Records. Co to pro tebe znamená vydávat hudbu na tomto věhlasném labelu?

Jsem na to velmi hrdý, protože je to hodně náročné produkovat hardcorovou hudbu a Audiogenic mi dali šanci dělat to, co chci a umožnili mi, aby mě objevili posluchači po celém světě. Mám odpovědnost když hraju protože reprezentuji stáj Audiogenic, takže musim být ve formě.

Často v tvých skladbách slyším různé výseky z hororů a sci-fi filmů (například Predátoři). Jsi velký filmový fanda, jaké máš rád filmy?

No jasně! Miluju filmy. Vidím tak 4 až 5 kousků za týden. Dobrých i špatných. Jako hudba, je zde tolik stylů, a mě je to jedno. Miluji filmovou řeč (Bože ochraňuj Tarantina). Některý věty se skvěle hodí, abych je obalil hudbou. Teď jsem viděl novýho Jamese Bonda (špatné) nebo The Raid (zatraceně dobrej indonéskej akční film) nebo A Scanner Darkly podle knihy Philipa K Dicka. Živí to mou hudbu.

Jak se ti líbily reakce a atmosféra v České Republice? Chtěl bys tu vystupovat do budoucna?

Jak už jsem řekl, opravdu si užívám všechny výlety do Čech. První byl Winter Conspiracy 4 a druhej Clash Of Beat v Matrixu a když jsem tu byl naposledy teď v září, to byly dvě suprový párty v pátek a sobotu. Pokaždý zatraceně dobrá atmosféra a fůra lidí. Byl jsem na to hodně hrdý, že na mě tolik lidí přišlo. A chci se vrátit, co nejdřív to půjde!

Toto interview si přečtou lidé na multižánrovém magazínu. Pokud se tě někdo, kdo neposlouchá frenchcore zeptá: "Proč bych měl tuhle hudbu poslouchat?", co mu odpovíš?

Francouzkej hardcore to není jen frenchcore, máme tu fůru umělců hrajících jiný žánry jako je Manu le Malin, AK 47, Section Grabuge nebo Tieum. Frenchcore je menší část ledovce. Prostě poslechněte si francouzkej hardcore. Je radikální, drzý a jde přímo na věc... jako Francie!

Máš nějaký vzkaz nebo myšlenky pro fandy v Čechách?

Prožívejte tu energii, zůstaňte Hardcore... Já se vrátím s novýma věcma jen a jen pro Vás!

Díky za interview!

Odkaz:
www.facebook.com/psiko.radiation

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Nejnovější diskuze

Avishai Cohen & Filharmonie Brno

Lenka Löfflerová anonym
06.12.15 | 19:31:00

RIVER

Mirek anonym
21.11.15 | 12:07:13

Dr. Dre - Compton

Ivoš Otcovský
18.10.15 | 20:43:29

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Jaroslav Burda
16.06.15 | 13:13:52

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Estragon anonym
16.06.15 | 11:30:55

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Cyberolas anonym
15.06.15 | 22:09:18

Barbora Mochowa - Mávnutím křídel havraních

Šárka Kindlová anonym
15.06.15 | 21:23:29

Mathias Grassow - Uttarakuru

Acerot anonym
31.01.15 | 11:02:09

Zajímavá "sluchátková" hudba roku...

Štěpán Šimek
15.01.15 | 09:27:18

Zajímavá "sluchátková" hudba roku...

Radek anonym
14.01.15 | 19:57:40

Více

Audio

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR - Godula

Běs
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube